پنجشنبه 24 خرداد 1403 شمسی /6/13/2024 8:25:42 AM
  • گروه مطلب:| خبر| مسکن| فارسی|
  • کد مطلب:81276
  • زمان انتشار:دوشنبه 7 خرداد 1403-14:8
  • کاربر:

دولت سیزدهم تحویل ۲۵۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر را متعهد کرده که تاکنون بیش از ۱۳۱ هزار واحد آن تکمیل وتحویل شده و ۱۱۸ هزار واحد نیز در مراحل تکمیل و فروش اقساطی قرار دارند.
اتمام بیش از ۱۳۱ هزار واحد مسکن مهر در دولت سیزدهم

به گزارش اقتصادنامه به نقل از مهر، مسکن مهر یکی از تعهدهایی است که تکمیل و اتمام آن را دولت سیزدهم برعهده گرفت. این طرح با برنامه احداث ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از دولت نهم و دهم، برنامه‌ریزی و اجرایی شد و کار اتمام آن تا دولت سیزدهم به درازا کشید. بر اساس آمار ارائه شده در ابتدای دولت سیزدهم حدود ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل نشده در سراسر کشور وجود داشت که تکمیل آنها با راهکارهای تأمین مالی از سوی صندوق ملی مسکن و سایر منابع در برنامه قرار گرفت.

وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن در کنار اجرای قانون جهش تولید و نهضت ملی مسکن، تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر را نیز در برنامه قرار داد.

بر اساس گزارش ارائه شده در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن در ۵ خرداد ماه سال جاری از حدود ۲۵۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر در دولت سیزدهم ۱۳۱ هزار و ۲۹۱ واحد تکمیل شد و واحدهای باقیمانده مسکن مهر که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارند به رقم ۱۱۸ هزار و ۷۰۹ واحد رسیده است.

طبق آمار میزان فروش اقساطی نشده مسکن مهر و واحدهای باقیمانده در استان‌های کشور بدین شرح است: تهران شامل ۳۰۷۰۶ واحد، خوزستان ۱۷۵۷۹ واحد، البرز ۱۵۱۸۸ واحد، خراسان رضوی ۷۲۵۶ واحد، اصفهان ۶۷۶۶ واحد، کرمانشاه ۶۶۸۱ واحد، کرمان ۴۴۴۴ واحد، گیلان ۴۱۰۳ واحد، آذربایجان شرقی ۳۳۷۳ واحد، فارس ۲۹۴۶ واحد، لرستان ۲۳۲۲ واحد، گلستان ۲۲۲۸ واحد، قزوین ۲۰۸۰ واحد، ایلام ۱۶۵۱ واحد، آذربایجان غربی ۱۵۱۲ واحد، مازندران ۱۴۴۲ واحد، هرمزگان ۱۴۳۹ واحد، همدان ۱۳۰۴ واحد، سیستان و بلوچستان ۱۲۴۶ واحد، سمنان ۱۲۴۰ واحد، خراسان شمالی ۹۶۴ واحد، بوشهر ۸۴۹ واحد، اردبیل ۴۷۵ واحد، کردستان ۴۴۱ واحد، مرکزی ۲۱۵ واحد، یزد ۱۷۹ واحد، چهارمحال و بختیاری ۴۴ واحد، کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ واحد، قم ۱۵ واحد و خراسان جنوبی ۵ واحد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین