پنجشنبه 24 خرداد 1403 شمسی /6/13/2024 7:03:05 AM

وزیر اقتصاد گفت: امیدواریم امسال هم خبرهای خوبی درباره ساماندهی مؤسسات ناتراز اعلام کنیم؛ قطعا بدون تعارف و اغماض با ناترازها برخورد خواهیم کرد.
خاندوزی: بدون تعارف و اغماض با موسسات ناتراز برخورد می‌کنیم

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در سی و یکمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی اظهار کرد: بنگاهداری ۱۳ بانک تحت مدیریت دولت از سال ۹۴ تا شهریور ۱۴۰۰ مجموعاً ۵۴ هزار میلیارد تومان دارایی مازاد واگذار شد در حالی که در این سه سال بیش از ۹۵ همت از دارایی‌های مازاد واگذار شده است؛ همچنین ۵۲ همت هم سهام واگذار شد.

وی افزود: محدودیت‌های مالی سه سال گذشته مشخص است؛ با این حال ۲۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشتیم که رشد ۱۲۱ درصدی دارد، فقط ۱۵ درصد از طریق تجدید ارزیابی‌ها بوده است. ستاد اقتصادی دولت اهتمام ویژه ای برای جبران عقب افتادگی‌های گذشته داشته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به ساماندهی مؤسسات اعتباری اشاره کرد و گفت: امیدواریم امسال هم خبرهای خوبی درباره ساماندهی مؤسسات ناتراز اعلام کنیم؛ قطعاً بدون تعارف و اغماض با ناترازها برخورد خواهیم کرد.

خاندوزی تصریح کرد: اندازه اسمی اقتصاد ۴۵ درصد رشد داشته و سوال این است که چه میزان نقدینگی باید برای این رشد تخصیص دهیم. در دولت بر کنترل نقدینگی با تاکید بر کنترل مقداری ترازنامه بانک‌ها اجماع نظر داریم. ولی نیازمند مکمل‌هایی است.

تکمیل می‌شود...مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین